Lutfur Rahman

  Budućnost Velike Britanije, Europske unije pa na kraju krajeva i Hrvatske je bangladeški, htjeli smo reći britanski političar Lutfur Rahman. Toga neki postaju svjesni pa su užasnuti učinjenim.

  Životna priča Lutfura Rahmana započinje u tadašnjem Istočnom Pakistanu, a današnjem Bangladešu. Tamo se je rodio u šesdesetim godinama dvadesetog stoljeća,a ubrzo potom migrira u Veliku Britaniju. U Velikoj Britaniji on završava pravni fakultet i kao mladić postaje član različitih nevladinih grupa protiv rasizma i policijskog nasilja. Od 1989. je bio član Laburističke stranke koja u doba Blaira mijenja izborne zakone.

  Danas najzanimljiva promjena po ovom pitanju postaje ona iz 2000. o dopuštanju dopisnog glasovanja. Ta zakonska promjena dovodi praktički odmah do masovnog varanja na svim vrstama britanskih izbora. Primjer toga što se dogodilo nam daruje sudski slučaj iz 2005. muslimani Birminghama koji su organizirali tvornicu dopisnog glasovanja za Laburističku stranku.

  Donoseći presudu sudac govori da vlada ne želi priznati kakvu opasnost po demokraciju predstavlja dopisno glasovanje. Zbog bezbrojnih opravdanih kritika vlada mijenja zakon kako u realnosti ne bi ništa promjenila. Na kraju njega osuđuje i Vijeće Europe, ali to je jedna duža priča dok mi govorimo o Rahmanu.

  Na lokalnim izborima za kvart Londona imena Tower Hamlets, Lutfur Rahman je na „poštenim” izborima 2010. izabran za gradonačelnika. Četri godine kasnije on ponovno pobjeđuje što, ali ovaj put se buni par birača koji Rahmana optužuju za prevaru. To dovodi do policijske istrage koja otkriva da je četvrtinu svih izbornih listića ispunila ista osoba. Zbog toga su izbori poništeni, Rahman dobio petogodišnju zabranu sudjelovanja u vlasti i kaznu od 250 000 funti.

  Bez obzira na tu zabranu iz 2015. on tri godine kasnije osniva svoju stranka Aspire koja se neuspješno natječe na izborima. Do promjene dolazi 2022. kada se on ima pravo kandidirati na izborima.

  Na tim izborima on ostvaruje pobjedu s osvojenih 54.9% glasova birača čime ponovno postaje gradonačelnik Tower Hamletsa. To da je osuđeni izborni prevarant ponovno izabran za gradonačelnika za mnoge predstavlja iznenađenje, ali to baš i nije tako.

  Glavno iznenađenja izbora postaje da njegova stranka Aspire osvaja 24 od 45 mjesta u gradskom vijeću Tower Hamletsa. Dosta Vas će reći da to ne bi trebalo biti iznenađenja ako je on pobjedio na izborima za gradonačelnika. Tu ste u pravu, ali iznenađenja predstavlja da su svi kandidati na listi bili muslimanski muškarci porjeklom iz Bangladeša. Ok, Ok ne baš svi pošto je jedna kandidatkinja bila muslimanka iz Bangladeša.

  Konkretno to znači da je Lutfur Rahman prvo dokazao da se dopisno glasovanje koristi za prevare, a sada da multikulturalizam u demokraciji ne funkcionira. On ne funkcionira jer kao što je to rekao Lee Kuan Yew u multikulturalnoj demokraciji Kršćani glasuju za Kršćane, Muslimani za Muslimane, Hindusi za Hinduse

  Ukratko sva britanska elita se 2022. izborno natjecala protiv Lutfura Rahmana i izgubila. Ona se danas više užasava Rahmana nego Trumpa jer je on svim jasno dokazao da multikulturalizam ne funkcionira. On je svima dokazao da većina ljudi glasuje prema religioznim ili nacionalnim vrijednostima,a ne multikulturalnim

4.9 7 votes
Article Rating
Registracija
Obavijest
guest
2 Comments
najstarije
najnovije najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
instafonts
instafonts
1 mjesec prije

mly informative and well-written!”

facebook fonts
facebook fonts
1 mjesec prije

“Amazing post, keep up the good work!”

Copyright © 2020 · Sva prava pridržana · Hladna Istina