BioNTech

  Prije 6 godina njemačka kompanija BioNTech  zbog korona cjepiva postala hit, a danas se ona polako, ali sigurno gasi. Ovo je priča i slavljenoj kompaniji koja dokazuje da u znanosti ne smiju postojati dogme.

  Bračni par medicinskih stručnjaka koji su ujedno i turski migranti što će Njemačka često naglašavati 2008. osniva BioNTech. Cilj novoosnovane kompanije postaje naći lijek za tumore putem „zabranjene” tehnologije. Govorimo zabranjene jer niti jedan lijek do tada nije bio stvoren putem manipulacije RNK ili DNK.

  Realno govoreći njihov pristupa je imao svoju logiku. Gotovo niti nitko osobno niti državni zdravstveni regulator neće prihvatiti lijek temeljen na takvim manipulacijama. Jedini koji ga mogu prihvatiti su osobe koje umiru pa im stoga pristup ima smisla.

  Ipak osnivači nisu imali toliko znanja koliko su mislili pa se stvari mjenjaju tek 2013. dolaskom mađarske znanstvenice Katalin Kariko. Nju navodimo punim imenom i prezimenom jer je dobila Nobelovu nagradu za svoj rad na RNK.

  Sve u svemu tijekom prvih 11 godina postojanja BioNTech dobiva od raznih investitora milijardu dolara za svoja istraživanja. Neupitno su postigli važne medicinske rezultate tim istraživanjem, ali praktične primjene nije bilo do izbijanja korona pandemije.

  Odmah po njenom izbijanju početkom 2020. ili ako ćete drugačije nakon što je u javnost pušten DNK korona virusa BioNTech počinje svojim “zabranjenim” tehnologijama raditi na cjepivu. Ubrzo potom, već 22.04.2020. mediji javlja da njemačka kompanija počinje testiranje svog korona cjepiva, a 02.12.2020. se ono počinje koristiti.

  Uspjeh BioNTecha ukazuje ponovno na pogled elite kako se kriza mora iskoristiti za promjene zabranjene u normalno doba. Time želimo reći da je korona pandemija iskorištena za davanje zelenog svijetla metodi manipulacije RNK.

  Po istraživanju novinara tradicionalnih medija iz 2022. zasluga za tu radikalnu promjenu pripada prije svega Bill Gatesu. On je lobirao,prijetio zapadnim političarima i vladama kako bi se ta vrsta cjepiva koristila u borbi protiv korona pandemije.

  Dok je ova metoda priozvodnje cjepiva zarobila zapadne vlade one ostale su proizvele tradicionalna cjepiva. To izaziva bijes Zapada koji potom vodi propagandnu kampanju protiv tradicionalnih cjepiva iz prije svega Kine.

  BioNTech se s druge strane smijao i uživao u plodu svog rada ili ako ništa drugom onom Bill Gatesa. Time želimo reći da je zbrajao desetke milijarde plaćenih za korištenje svog cjepiva protiv korone. Dok je zbrajao taj novac, on ništa novoga nije otkrivao pa prestanak korištenja cjepiva označava umiranje firme.

  Pazite rekli smo umiranje, a ne bankrot. Na bankovnim računima BioNTech možda trenutačno ima čak 70 milijardi eura, ali nema proizvoda !? Zbog toga tvrtku napuštaju turski osnivači (Ozlem Tureci i Ugur Sahin) i mađarska znanstvenica,a zatvaraju se i njeni proizvodni pogoni.

  Taj posljednji dio je razbjesnio Njemačku pogotovo jer BioNTech krajem 2025. kupuje drugog sličnog njemačkog proizvođača CureVac. On ga kupuje zbog njegove tužbe da je BioNTech prekršio CureVac licencna prava. Kako BioNTech zatvara svoje proizvodne pogone on zatvara i CureVac pogon u Njemačkoj zbog čega Berlin nemoćno bjesni.

  BioNTech ima dovoljno novca da se sljedećih 10 godina bavi istraživanjima novih lijeka tako da on ne može propasti. On to ne može, ali baš svima povezanim s njim osima Gatesa ostaje gorak okus u ustima.

5 1 vote
Article Rating
Registracija
Obavijest
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2020 · Sva prava pridržana · Hladna Istina