Bezidejnost ljevice

  Radeći faustovski dogovor s kapitalom ljevica je izgubila smisao postojanja pa ga sada već desetljeće izmišlja kako istovremeno ne bi ništa društveno promjenila. Ta bezidejnost ljevice nam je dala 3 identične emotivne propagande u 10 godina.

  Kraj 20 stoljeća političko-društveno govoreći rezultira dogovorom kapitala i lijevih stranaka. U sklopu tog dogovora lijeve stranke dobivaju podršku kapitala za vlast u zamjenu za njihovo odricanje od borbe za prava radnika. To u osnovi rezultira podrškom lijevih stranaka globalizaciji, neoliberalizmu i povećavanja nejednakosti primanja.

  Taj sistem kako tako funkcionira do velike financijske krize 2008. Tada je on ozbiljno načet, ali se kombinacijom inercije i nepostojanja izbora nastavlja kotrljati. To kotrljanje se u određenom smislu zaustavilo kada su birači dobili stvarnu političku opciju koja obećava promjene.

  U SAD koji je tematika teksta ta opcija postaje neobični poslovni čovjek Donald Trump. Riječ je o poslovnom čovjeku koji se otvoreno hvalio da ženama može raditi što želi i da one uvijek u tome uživaju. Bezidejna ljevica se uhvatila tih njegovih riječi pa putem paradžavnih/nevladinih organizacija i drugih koje kontrolira započela Metoo kampanju.

  Sastavni dio kampanje su bile i promjene zakona o „nasilju” nad ženama koje 2016. donosi Obamina administracija. Ako pitate aktiviste ili Wikipediju metoo kampanja je nevezana s Trumpom, dok ako pitate realiste njegov izbor je okidač za nju.

  Niti metoo kampanja niti laži o ruskim vezama Trumpa nisu spriječili 2016. njegov izbor za predsjednika jer su birači htjeli nekoga koji će srušiti status quo. Ako pitate birače između Trumpa i lijeve elite jedina razlika ispadne da je on iskren što rezultira propašću kampanje.

  Možemo slobodno reći da metoo živi na aparatima do trenutka kada ljevica 2020. pokreće Black Lives Matter kampanju. Ona ju službeno govoreći pokreće zbog policijskog ubojstva crnog drogeraša i sitnog kriminalca George Floyda (25.05.2020.).

  Rezultat od ljevičara organiziranih masovnih demonstracija jer je život crnaca, za razliku od bijelaca važan je bio dvojak. On rezultira porastom broja ubojstava od 33% jer kako su to oni govorili moramo zaštiti život crnaca i ukinuti policiju. To najbolje ukazuje da cilj nije bio zaštiti živote crnaca koji su najveća žrtva ubojstava (počinitelji drugi crnci) nego izborna pobjeda koja je te 2020. ostvarena. Rasist Trump je maknut iz Bijele kuće !?

  Kampanja Black Lives Matter se vodila još neko vrijeme, ali je na očigled svih javno umirala. Njen emotivni naboj koji nema nikave veze s realnošću se smanjivao,a tim i važnost.

  Istovremeno su ljevičari na vlasti dokazali da nemaju baš ništa za ponuditi pa Amerikanci 2024. na izborima ponovno glasuju za Trumpa. Dobar dio 2025. Demokrati prolaze u unutarstračkim borbama i traženju svoje duše, svojeg puta kojeg na kraju uspjevaju naći.

  Taj njihov put postaje repriza prethodnih; u osnovi emotivnog vikanja protiv Donalda Trumpa. Ovaj put se za to iskorištavaju uhićenja ilegalnih migranata koje provodi savezna policija (ICE). Ta strategije im nije polučila rezultat tijekom 2025., ali je početkom 2026. kada u različitim incidentima policija ubija 2 američka državljana.

  Riječ je o ubojstvima američkih građana što omogućava lijevim organizacijama da pojačaju emotivni naboj povika protiv Trumpa. Trenutačni vrhunac tih okupljanja protiv Trumpa se dogodio prošli vikend kada su bile najavljene velike demonstracije. Ako ćete vjerovati socijalističkom portalu okupili su se deseci tisuća demonstranata !? S druge strane tradionalni mediji izbjegavaju ovu tematiku dok fakultetski govore o samo 300 studenata koji su demonstrirali.

  Problem s američkom ljevicom i ovogodišnjim demonstracijama je da su im ciljevi protuzakoniti. Kada je ljevica bila na vlasti (Obama 2009.-2017., Biden 2021.-2025.) ona je mogla legalizirati ilegalne migrante, ali to nije učinila. Trumpova administracija samo provodi američke zakone koje administracije Demokrata nisu niti provodili niti ukinuli. Po američkim zakonima ilegalne migrante se treba deportirati i to Trump izvodi.

  Osnovni problem Trumpa je emotivni naboj lijeve kampanje koja mu nanosi političku štetu. On će ju preživjeti, a da li će to učiniti i njegova većina u Kongresu je drugo pitanje.

  Inače naša poanta bi bila da se ljevica u 10 godina nije borila za program dizanja životnog standarda Amerikanaca. Ona se bavila svim osim toga i stoga zaslužuje gubljenje izbora. Po tom pitanju, po pitanju koje je najvažnije za obične Amerikance oni su jednostavno bezidejni. Njihova jedina ideja, njihov jedini program je manipulacija emocijama birača i tu priča staje.

4.7 3 votes
Article Rating
Registracija
Obavijest
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2020 · Sva prava pridržana · Hladna Istina